Jak viděla dění na náplavce Jägermeister čočka

">


Dominik Nekolný a Richard "Gaspi" Gasperotti zvou na Město na kole

">

Jak ve slopestylu tak v BMX Flatland budou na náplavce Na Františku probíhat závody profesionálů i amatérů. Většina z nás se bude asi jen s údivem dívat na kousky nejlepších českých jezdců, ale pokud máte dost odvahy, můžete se také zúčastnit. A třeba i vyhrát. Nebo "jen" získat radu od jednoho z mnoha přítomných mistrů oboru. Propozice obou závodů: Slopestyle a BMX Flatland.

Nenechte si ujít ani večerní finále, ve kterých se od 20h utkají ti nejlepší, a noční
Jägermeister afterparty od 22h v klubu 2. patro (Dlouhá 37).


Časy pro závod odrážedel zveřejněny

I ti největší mistři řídítek byli jednou malými špunty, co své stroje uváděli do pohybu pouhým odstrkováním a odrážením.

Proto myslí Město na kole i na ty nejmenší, kteří jednou možná budou přivážet vavříny z mezinárodních závodů. V budoucnu jim určitě půjde o umístění, tentokrát je ale hlavní zúčastnit se, užít si pocit z jízdy celých 150m až do cíle, kde na každého závodníka bude čekat odměna.

Na závodníky budou čekat na startu odrážedla i ochranné pomůcky Author, AGang. Vítaní jsou však i piloti na vlastních strojích. Prosíme všechny závodníky, aby na startu byli vždy alespoň 10 minut před začátkem.

Pro lepší koncentraci všech závodníků je na startu k dispozici skákací hrad, dětská dovednostní dráha, technická prohlídka a certifikace bezpečnosti dětských strojů, zábavná škola domácího servisu, malování na obličej i další kratochvíle pro nejmenší, maminky i tatínky.

Závod startuje na začátku dětské zóny a pokračuje kolem dovednostních drah až ke stanovišti Author, AGang. 

Závody odrážedel probíhají: 

sobota 11:00, 13:30 a 15:30 

neděle 14:00 a 16:00

Přijďte podpořit budoucí naděje, bude to stát za to.


Vyměňte výhodně staré za nové! Uděláte dobrou věc pro Afriku

Kola pro Afriku budeme vybírat po celý víkend na náplavce Na Františku. Nenechte svého Favorita, Sobi 20 nebo jiný skvost pomalu umřít ve sklepě. Dejte jim nový život! Za každé přinesené kolo od našich vystavovatelů navíc získáte slevu na nový nablýskaný stroj. Dělat dobré věci se na festivalu Město na kole vyplácí.

Stačí v areálu Města na kole najít stanoviště Kola pro Afriku. Za staré kolo Vám vystavíme certifikát, na který získáte u vybraných prodejců a výrobců slevu na nový model. Vaše staré kolo uvedou technici Ski Bike Centra Radotín do formy. Po akci budou kola předána obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku, která je dopraví k těm, pro které budou znamenat změnu k lepšímu.

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicycles for Humanity, stejně tak také osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti, umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.

Společnost funguje na principech dobrovolnictví, spolupráce a vlastní iniciativy lidí v ČR. Výběr kol a jejich cesta do africké Gambie je příležitostí pro naplnění cílů, které se získanými zkušenostmi považujeme za stěžejní cíle celého projektu.

Slevy v rámci akce:

Azub Bike 25% - Yedoo 30% - Cyklospeciality.cz 15%

Citybikes 10% - Ski Bike Centrum Radotín 10% (na kola Specialized, Cannondale a Trek)

AGang, Author 10%

výše dalších slev bude zveřejněna v následujících dnech.


Premiéra BIG SHOCK! BMX TEAM 2012 DVD

Festival Město na kole bude letos po celý víkend pořádat opravdu bohaté Flatland BMX hody. Zlatým hřebem noční afterparty bude premiéra DVD BIG SHOCK! BMX TEAM 2012 v klubu 2. patro (Dlouhá 37), kde své umění naživo předvedou i Dominik Nekolný, Patrik Raš a Michal Kupec.

Muziku budou tvrdit DJ NobodyListen a DJ Akvamen!

Na náplavce budete po celý víkend žasnout nad triky české jezdecké špičky, ale můžete se taky opřít do pedálů a ukázat profíkům, co umíte Vy. Závody profesionálů i amatérů podporují naši vystavovatelé, a tak se kromě uznání poroty bude soutěžit i o ceny za více než 20 tisíc Kč.

Město na kole Jägermeister afterparty startuje ve 22:00 v klubu 2. patro (Dlouhá 37).


Přívoz mezi Kampou a Městem na kole

Návštěvníci festivalu Město na kole mohou zdarma využít 6,5metrový výletní člun Martinka pro 11 osob, posádku a 4 kola jako přívoz mezi náplavkou Na Františku a Kampou.

Z Kampy (mezi mostem Legií a Sovovými mlýny) vyrážíme vždy v celou, v sobotu od 10 do 17, v neděli od 13 do 17 hodin, z areálu výstavy pak vždy v půl, v sobotu od 10:30 do 17:30, v neděli od 13:30 do 17:30 hodin.

Domovským přístavem člunu je Skalica na Baťově kanále. Tento člun slouží především pro výletní plavby. Nabízíme však také motorové čluny a obytné motorové lodě na vícedenní plavby. Vše bez nutnosti kapitánských zkoušek. Více informací najdete na www.prvaplavebna.sk. Garantem je Prvá plavebná.


Be Unique! PG Bikes se představují na Městu na kole

Nenechte si ujít prezentaci značky PG Bikes, kde bude k vidění mimo jiné i kolo BlackTrail, na kterém jezdí Orlando Bloom. BlackTrail je nejrychlejší, nejdražší a nejlehčí e-bike společnosti PG. PG Bikes jsou kola a e-biky v unikátním designu Urban style.

Na ploše 54m2 uvidíte kompletní portfolio této německé firmy. Kromě BlackTrailu uvidíte také e-biky BlackBlock a kola UrbanBikes. Prezentaci společnosti můžete shlédnout na unikátní holografické 3D televizi. Všechna kola PG jsou vyráběna ručně a ztělesňují stateoftheart a trendy styl vyrobený v Německu.

Stejně jako je nadčasový design kol, showroom ve Veletržní ulici i výstavní stan na náplavce Dvořákova nábřeží na Vás dýchne jednoduchou originalitou ve stylu PG. Můžete si zde prohlédnout a zakoupit některý z vystavených modelů. Těšíme se na Vás!


Vyšlapejte si účast na 2. ročníku unikátního závodu Genesis Bike Prague

V rámci festivalu Město na kole budete moci soutěžit na trenažérech o  startovné na závod Genesis Bike Prague zdarma a další zajímavé ceny. Nebude chybět možnost registrovat se do závodů a koupit si účastnické funkční tričko Craft, které je ke startovnému pouze za 299 korun.

Ostřílení bikeři, rekreační cyklisté i úplní začátečníci si přijdou na své v rámci závodu Genesis Bike Prague, který se koná v sobotu 22. června. Unikátní závod, který se jede na dvou různě dlouhých tratích, startuje od Galerie Butovice. Závodníci se mohou až během závodu rozhodnout, zda pojedou trať dlouho 35 nebo 60 kilometrů.

Na své si přijdou také bikerské hvězdičky ve věku od 4 do 14 let, které budou závodit ve čtyřech kategoriích na krátkých trasách.

Hlavní závod povede od Galerie Butovice lesy CHKO Českého krasu a bude plný brodů, technických sjezdů i náročných výšlapů, mezi kterými kraluje stoupání na populární Cukrák. Na trati bude řada občerstvovacích stanic a v cílovém prostoru poběží bohatý doprovodný program.


Odrážedla, na kterých jezdí čtyřlístek

Na festivalu Město na kole se svými projekty představí i firma Yedoo se svými odrážedly v barvách slavného čtyřlístku a koloběžkami, na kterých se překonává Tour de france.

Hlavním specifikem koloběžek Yedoo jsou kromě vysoké kvality a přijatelné ceny velká pohodlná nafukovací kola, která spolu s originálním designem rámu vytvářejí jedinečný zábavní a ekologicky čistý dopravní prostředek pro všechny věkové kategorie.

STARÉ ZA NOVÉ A DALŠÍ VÝHODY

Yedoo se zapojí i do akce "Staré za nové", kterou organizuje Město na kole společně s projektem Kola pro Afriku. Yedoo nabízí 30% slevu na novou koloběžku, odrážedlo či dětské kolo. Stačí předložit certifikát od organizátorů festivalu potvrzující, že jste svůj starý stroj věnovali na dobročinné účely. K zakoupenému produktu Yedoo navíc získáte veselý zvonek pro děti či Scooter Computer pro dospělé zdarma, prodlouženou záruku na 60 měsíců a pozáruční servis zdarma.

PŮJČOVNA KOLOBĚŽEK A ODRÁŽEDEL YEDOO

Na stánku Yedoo si budete moci vyzkoušet a zapůjčit všechny stroje z široké nabídky této původní české značky. Kromě koloběžek všech velikostí tu najdete i nejlehčí odrážedlo ve své třídě, které má navíc dorazy proti přetočení řídítek a další vychytávky.

KICK FRANCE 2013

Aktivní příznivci koloběhu jistě ocení možnost setkat se s hlavními protagonisty KICK FRANCE 2013, kteří se v létě chystají pokořit slavnou Tour de France a poprvé v historii zdolat náročnou 3 360 km dlouhou trasu slavného závodu na koloběžkách. Podobně jako tým Yedoo můžete mistry koloběhu z Kick France podpořit tím, že se zúčastníte jedné z 21 etap Tour. Podrobnosti se dozvíte na stánku Yedoo, oficiálního partnera KICK FRANCE 2013.


Koloběžka je o pocitu volnosti a svobody pro všechny

Jízda na koloběžce představuje minimální zátěž na klouby a páteř a jde zároveň o pohybovou aktivitu, při níž spálíme značné množství kalorií. Ze studie zpracované mezinárodní koloběžkovou asociací (IKSA) vyplývá, že při pohybu na koloběžce vydáme o 30 procent více energie než jízdou na kole. Jízdou na koloběžce však zapojíte více svalových skupin, proto je tato forma pohybu daleko všestrannější a není omezena jen na spodní svalové ústrojí. Při srovnání jízdy na koloběžce s rychlou chůzí je výsledek ještě výraznější – chodec spálí necelých 50 procent energie proti jezdci na koloběžce. Koloběh pomáhá při boji s nadváhou výrazně a současně šetrně: osoby s nadváhou mají enormně přetěžovány klouby, osoby s nadváhou trpí bolestmi zad. I přes nadváhu jezdce nedochází k  negativnímu dopadu na kloubní spojení.

Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových, bočních zádových a břišních svalů. Navíc ji lze efektivně využít při aktivním snižování nadváhy“ potvrzuje specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík.

Jízda na koloběžce představuje minimální zátěž na klouby a páteř, jde zároveň o pohybovou aktivitu, při níž spálíme nemalé množství kalorií.

Příslušnice něžného pohlaví jistě ocení vliv na formování „problematických“ partií stehen a hýždí. Koloběh aktivně napomáhá při odstraňování celulitidy. Efekt se může navíc pozitivně projevit i na kondici kloubů dolních končetin.

Na stanovišti Kostka Kolobka se potkáte také s Richardem Jislem, loňským mistrem světa ze St.Wendel. Zájemce zasvětí do tajů koloběhu a poskytne cenné rady pro začínající i pokročilé koloběžkáře. 

Autogramiáda začíná v sobotu v 15.hodin

I Osoby s endoprotézami kloubů a kyčlí, slabozrací či lidé s Parkinsonovým syndromem nebo rehabilitující po úrazu mohou jezdit na koloběžce.

Ve spolupráci s německým specialistou na ortopedii, Dr. Johannesem Buschem, vyvinuli v Kostka-Kolobka koloběžku vhodnou pro osoby se sníženou pohybovou schopností. Výsledkem dlouhodobé spolupráce je koloběžka vhodná pro všechny, pro které je běžný každodenní pohyb problematický. A díky specifickým vlastnostem je speciální koloběžka RE-HA hojně využívána i osobami se sníženou pohyblivostí.

Na festivalu Město na kole si můžete koloběžky také vyzkoušet. K vidění i svezení budou modely městské, terénní, dětské, pejskařské i speciální.


Město na kole na lodi i na člunu

Návštěvníci výstavy Město na kole si mohou prohlédnout 13metrovou cvičnou obytnou motorovou loď Explorer pro 12 osob a posádku, získat informace o cvičných plavbách, kapitánských průkazech VMP ale i dovolené na lodi v Holandsku a na Baťově kanále či o možnostech cykloturistiky v obou destinacích. 

Účastníci festivalu Město na kole si také zdarma vyzkouší manévry s 6,5 metrovým cvičným motorovým člunem Beast pro 7 osob a posádku. Z areálu výstavy vyrážíme vždy v celou, v sobotu od 11 do 17, v neděli od 14 do 17 hodin. Domovským přístavem obou lodí je Praha a obě lodě slouží především k výcviku budoucích skipperů pod vedením zkušených kapitánů. Je na nich však také možno uspořádat výletní plavbu, či si je, v letních měsících, pronajmout. Dalších cca 170 obytných motorových lodí nabízíme přímo v Holandsku. 

Všechny bez nutnosti kapitánských zkoušek, některé z nich jen zkušeným skipperům či po absolvování cvičné plavby. Více informací najdete na www.cvicneplavby.cz (cvičné a výletní plavby) a www.holandskonalodi.cz (dovolená na lodi v Holandsku). Garantem je Skippers Club by Dutch Masters.


Trénujte lépe - s Městem na kole o 30% levněji

S jedinečnou publikací Cyklistika - anatomie se naučíte jezdit zdravěji a efektivněji, ať už jste maratonec nebo občasný fanda výletů po památkách. Navíc teď při nákupu stačí zadat slevový kód mestonakole a sleva 30% je Vaše.

Celkem 74 nejúčinnějších cvičení pro jízdu na kole, každé s jasným, postupným popisem a barevnými anatomickými ilustracemi, které vyobrazují svaly právě zapojené do určitého pohybu. Jednotlivé cviky se aplikují přímo na situace při jízdě a při urputných bojích během soutěží. Zobrazené pracující svaly během zatáčení, stoupání, klesání a sprintu ukazují, jak jednotlivé cviky zásadně souvisí s cyklistickým výkonem.

Naučíte se také pozměnit cvičení tak, abyste se zaměřili na určité svalové oblasti, snížili svalové napětí a minimalizovali tak vznik běžných cyklistických úrazů. 

Teorii prověříte v praxi na festivalu Město na kole, kde na Vás čekají dovednostní dráhy a spousta nových modelů kol.

Platnost akce: 21.3.- 30.4.2013.


Nabízíme malou ochutnávku festivalu Město na kole

Mini Junior Trophy

Zatímco finišují práce na programu, zpřesňují se časy a dolaďují detaily tak, aby si náladu na náplavce Na Františku užil opravdu každý, připravili jsme pro Vás pár tipů z bohatého programu, který pro Vás připravujeme.

Nadcházející cyklistickou sezónu hodláme odstartovat ve velkém stylu. V úplném centru staré Prahy Vám nad hlavami budou lítat jezdci na jedinečné slopestyle dráze, krkolomné triky bude předvádět česká Flatlandová špička a představíme kola pro rok 2013, která si budete moci vyzkoušet na dovednostních drahách. Pamatujeme i na ty nejmenší, a tak vedle populárního závodu odrážedel nabízíme malým jezdcům i překážkovou dráhu, půjčovnu koloběžek a mnohé další atrakce v dětské zóně. Dobrou věc můžete na Městu na kole podpořit jak v rámci projektu Oranžové kole Nadace ČEZ, tak výhodnou výměnou svého starého za nové v rámci akce Staré za nové pro dobrou věc.

Přijďte, bude toho mnohem víc – už se na Vás těšíme


Jaké bylo Město na kole 2012

Zatímco tým Města na kole už se pečlivě připravuje na víkend 13. a 14. dubna 2013, můžete si projít archív novinek z ročníku 2012. O přípravách ročníku 2013 Vás budeme průběžně informovat.
Přejeme Vám pěknou zimní sezónu, svahy plné čerstvě napadlého sněhu, lanovky bez front, usměvavé vlekaře, protažené stopy, bezpečné bobové dráhy a oblohu zabarvenou do azurové modři. Až přijde čas vyměnit prkno či lyže za kolo nebo koloběžku, bude tu Město na kole 2013.


Město na kole připraví na sezónu celou rodinu bez stresů, s úsměvem a zdarma

Praha si pozvolna začíná zvykat na koloběh sesterských akcí Après Ski a Město na kole. Zatímco stále doznívá euforie ze skvělého víkendu na Après Ski 2012, spřádáme už plány na víkend 13. a 14. dubna 2013. To k naší milované Vltavě opět dorazí festival Město na kole s cílem bavit všechny příznivce aktivního trávení letního volného času.

">

První ročník akce Město na kole ukázal, že cyklistická výstava nemusí nutně být bludištěm neosobních stánků v hangáru za městem, kolem kterých Vás dav unáší hnán společnou myšlenkou: „Mít to už konečně za sebou“. Může být festivalem v  historickém centru, který se nenavštěvuje, ale prožívá. Posíleni a nabuzeni podporou návštěvníků, vystavovatelů i partnerů chceme letos opět trochu posunout hranice zážitkového výstavnictví v  Čechách.

Pevně věříme, že Město na kole 2013 si návštěvníci užijí ať už je jim jen pár měsíců nebo ještě pamatují doby, kdy brzdění na pekaře nebylo módou, nýbrž nutností. Plánujeme a vyšperkováváme spoustu exhibic, soutěží, závodů, aktivit pro rodiny, amatérské i profesionální jezdce všech výkonnostních kategorií. Scénář připravujeme ve spolupráci s našimi vystavovateli tak, aby areál Města na kole 2013 byl příjemným místem pro strávení víkendu. Zároveň však v záplavě zábavy a adrenalinu nezapomínáme ani na praktická témata jako jsou bezpečnost na kole v provozu i terénu nebo třeba sezónní servis, který u nás tradičně projíždějící získají zdarma. Prostor dáme i tělovýchovným jednotám a zástupcům městské „skládací“ i elektro-cyklistiky. O víkendu 13. a 14. dubna 2013 se budeme na náplavce těšit. Vy se můžete těšit na opravdovou bombu, která však zatím zůstává zahalena tajemstvím.“ říká producent akce Matěj Špiroch z pořádající MVP Agency.

Zapálení nebo jen občasní silniční, horští, sjezdoví, trekoví, trialoví, crossoví, dráhoví, dirtbikoví či akrobatičtí jezdci i začínající piloti odrážedel a koloběžek si v programu Města na kole najdou to své. Představíme stezky a resorty, odstartujeme závody, poradíme se sezonním servisem, vyrazíme dech triky na kolech všech velikostí a konstrukcí, ukážeme spoustu doplňkových aktivit i užitečných vychytávek a samozřejmě odhalíme, v čem a na čem se bude v roce 2013 jezdit. Nezapomínáme ani na odlehčené kratochvíle pro maminky nebo zahuštěné rozptýlení pro tatínky.

Těšíme se na Vás – team Město na kole