sobota 13. dubna od 10:00 do 18:00

neděle 14. dubna od 13:00 do 18:00

Sobotní program doplní od 20:00 večerní Slopestyle a Flatland exhibice

Město na kole Jägermeister afterparty odstartuje od 22:00 v klubu 2. patro

Vstup i všechny programové prvky festivalu Město na kole jsou zdarma

Před akcí budeme informace zpřesňovat a doplňovat. Malou ochutnávku programu nabízíme už teď:


Náplavka Slopestyle - závody PRO

Přijďte se kouknout, jak si to o stupně vítězů rozdává česká jezdecká špička. Na trati postavené čekají na ridery dropy, skoky, wallridy i přejezd legendární oranžové Tatry 148. Věřte, že při pohledu na tyhle borce Vám bude tuhnout krev v žilách. Pro umocnění dojmu budou jezdci na sobě mít kamery, které Vám na velké obrazovce živě ukáží, jak trať vnímají oni.

Závod profesionálů bude probíhat celou sobotu. V neděli uvidíte exhibice nejlepších.

Sobotní večerní finále od 20h si určitě nenechte ujít.


Big Shock! Flatland BMX Show

nekolny

Flatland je pro laika něco jako velmi moderní balet na BMX kole, od kterého se jen těžko odtrhává zrak, protože nad některými triky zůstává rozum stát. Město na kole uvítá pod vedením Dominika Nekolného českou Flatlandovou špičku vč. Michala Kupce a Patrika Raše. Mimo exhibic se můžete těšit i na závody profesionálů a amatérů: Propozice závodů

Big Shock! Flatland BMX Show probíhá v blocích po celý den. Pro aktuální informace sledujte pokyny moderátora.


Náplavka Slopestyle - veřejný závod

Na trati sestavované na míru náplavce Na Františku se předvedou profesionálové, ale dáme šanci i amatérům. Nábor jezdců bude probíhat na Freeride.cz i na místě. Nenechte si ujít šanci předvést se před těmi nejlepšími a možná i vyhrát jednu z cen od GoPro či předních cyklistických značek.

Nábor jezdců probíhá předem na Freeride.cz a na místě v sobotu dopoledne. Neděle je rezervována volným jízdám a konzultacím s profesionálními jezdci. 

Slopestyle JAM probíhá v sobotu celý den.


BMX Flatland - veřejný závod

Vedle profesionálů dostanou šanci se předvést i ti, co na tituly z mezinárodních klání teprve začínají pomýšlet. Nábor jezdců probíhá na BMX-street.com i na místě. Předveďte své triky porotě z BMXSnow.eu a zaujměte diváky. Můžete získat i jednu z cen od Vehicle.

Nábor jezdců probíhá předem na BMX-street.com na místě v sobotu dopoledne. Neděle je rezervována volným jízdám a konzultacím s profesionálními jezdci. 

Vehicle Flatland JAM probíhá v daných časech, které budou zveřejněny v předstihu.


Flatland vs. akrobacie

O tom, že když dva dělají skoro totéž, nemusí to být vždy úplně totéž, Vás přesvědčí velmi netradiční „souboj“ dvou přístupů k „estetické cyklistice“. V jednom rohu se se svou sestavou připravuje drsňák na svém BMX, zatímco v druhém rohu začíná krotit berany svého speciálu dívka z TJ Pankrác. Tak by se v kostce dala shrnout jedinečná událost, která spojí dva světy na jednom pódiu.

Aktivita probíhá v daných časech, které budou zveřejněny v předstihu. Pro aktuální informace sledujte pokyny moderátora.


Tour de france na koloběžce

O tom, že my Češi má občas zvláštní ale zajímavé nápady Vás přesvědčí protagonisti projektu Kick France, kteří se v létě chystají pokořit slavnou Tour de France. Bude to poprvé v historii, co se někdo pokusí zdolat náročnou 3 360 km dlouhou trasu slavného závodu na koloběžkách.

Podobně jako tým společnosti Yedoo můžete mistry koloběhu z Kick France podpořit tím, že se zúčastníte jedné z 21 etap Tour. Více o projektu, nových modelech koloběžek i odrážedel se dozvíte na stanovišti Yedoo.


Sněžná kola - nic pro slečinky

Poslouchat vyprávění o bláznech, co uprostřed třeskuté zimy brázdí zasněžené pláně na kolech je jedna věc, ale zkusit si takový sněžný speciál, to už je něco jiného. Na Městě na kole se Vám poštěstí obojí. Společnost Craft tu totiž bude mít hned několik takových speciálů i jezdce, kteří na nich mají odježděny řady tisícovek kilometrů.

Sněžná kola jsou k dispozici po celý víkend na stanovišti Vavrys.


Nasedněte na trenažér a startovné může být Vaše

Ostřílení bikeři, rekreační cyklisté i úplní začátečníci změří síly v rámci jedinečného městského závodu Genesis Bike Prague 22. června. Závod se jede na dvou různě dlouhých tratích (60 nebo 35 km) a někteří se na startovní pásku postaví zcela zdarma. Stačí se na festivalu Město na kole opřít do pedálů trenažéru.

Soutěžit se bude ve dvojicích na kolech Genesis. Vítěz každého duelu získá slevu 20 % ze startovného. Nejrychlejší jezdec v každé hodině vyhraje 2x startovné zdarma a vítěz celého dne pak 2x startovné a k tomu ještě účastnické funkční tričko Craft poslední generace. To bude navíc k mání za výhodnou cenu pro všechny startující.

Trenažéry jsou k dispozici po celý víkend na stanovišti Genesis Bike Prague.


Poznejte mistra koloběhu

Seznámíme Vás s Richardem Jislem, loňským mistrem světa v koloběhu ze St.Wendel. Zájemce zasvětí do tajů koloběhu a poskytne cenné rady pro začínající i pokročilé koloběžkáře. Více se od toho nejpovolanějšího dozvíte i o volně vhodného stroje a doplňků.

Autogramiáda a setkání se koná sobotu v 15:00 na stanovišti Kostka Kolobka.

Závody odrážedel

Heslo, že důležité není vyhrát, ale zúčastnit se, v praxi zcela naplní závod odrážedel za podpory značek Author, AGang, které každého účastníka vybaví závodním strojem i ochrannými prvky. Přijďte i se svým špuntem. Jezdci na vlastních strojích vítáni.

Závody odrážedel probíhají:

sobota 11:00, 13:30 a 15:30

neděle 14:00 a 16:00

Prosíme všechny závodníky, aby na startu (na začátku dětské zóny) byli vždy alespoň 10 minut před začátkem.

Pro aktuální informace sledujte pokyny moderátora.


Oranžové kolo Nadace ČEZ

Projekt „Oranžové kolo“ umožňuje zájemcům z řad veřejnosti, aby vlastním fyzickým úsilím – konkrétně šlapáním na speciálně upraveném kole – přispěli na dobrou věc.

Nepromarněte šanci se na festivalu Město na kole svést na Oranžovém kole vedle vrcholových sportovců. Přijďte podpořit činnost neziskových organizací, které se věnují lidem se sociálním a zdravotním handicapem. Stačí málo. 60 vteřin jízdy na rotopedu zvládne každý, dítě, dospělý i senior. Vzdálenost, kterou ujedete, převedeme Nadace ČEZ na peníze a věnuje předem určené organizaci.

Výtěžek z akce půjde na konta:

Cesta za snem, o. s.

Hospicové občanské sdružení Cesta domů

Oranžové kole Nadace ČEZ je k dispozici po celý víkend. Pro aktuální informace sledujte pokyny moderátora.


Certifikace bezpečnosti dětských kol

Ne všechna kola a odrážedla jsou opravdu bezpečným dopravním prostředkem. Přesvědčit se o tom, jak tom jste u Vás doma, se můžete na Městě na kole. Odborníci z Cykloklubu Kučera kola prohlédnou, dle regulí posoudí a vystaví certifikát o technickém stavu bicyklu.

Certifikace bezpečnosti dětských kol probíhá po celý víkend. Pro aktuální informace sledujte pokyny moderátora.


Dejte kolům zabrat – 3 dráhy pro všechny

Město na kole nabídne hned tři dráhy, které prověří jezdecké schopnosti všech od těch nejmenších, přes ty, co pomocným zadním kolečkům odrostli už dávno, až po zkušené jezdce. Většina výrobců a prodejců bude na Městu na kole nabízet své modely k vyzkoušení, ale přijet můžete i na svém stroji.

Dráhy jsou k dispozici po celý víkend. Pro nejmenší je navíc dráha doplněna dalšími kratochvílemi.


Interaktivní škola cykloservisu

Profesionálové ze Ski a Bike Centra Radotín pro vás připravili interaktivní školu servisu kola v domácích podmínkách. Naučíte se na ní některým základním úkonům, které může úspěšně zvládnout každý šikovnější cyklista za použití standardního nářadí.

V výměňování duší se bude i soutěžit. Vítězem se stane ten, kdo zvládne duši vyměnit nejrychleji. Kdo si naopak na samostatný servisní zásah ještě netroufá, může si přivézt svoje kolo a technici Ski a Bike Centra mu na něm provedou rychlé seřízení.

Škola domácího servisu funguje u stanoviště Ski Bike Centra Radotín po celý víkend. Pro aktuální informace sledujte pokyny moderátora.


Město na kole z vody a Vy za kormidlem

I Vy můžete okusit pohled na triky jezdců z hladiny řeky. Se společností Cvičné plavby jsme po Vás připravili 13timetrovou cvičnou obytnou motorovou loď Explorer pro 12 osob a posádku.

Dodáme Vám i všechny informace o  cvičných plavbách, kapitánských průkazech VMP i dovolené na lodi Navíc si sami vyzkoušíte i manévrování s 6,5 metrovým cvičným motorovým člunem Beast pro 7 osob a posádku.

Vyrážíme vždy v celou, v sobotu od 11 do 17, v neděli od 14 do 17 hodin od mola v centru areálu Města na kole.


Kola roku 2013

Nové modely představí výrobci i prodejci kol. Na jedné z nejpopulárnějších pražských cyklostezek i dovednostech drahách v areálu Města na kole si tak ozkoušíte kola horská, silniční, elektrická, do města, do terénu, na sníh a dokonce i na vodu.


Geocaching na kolobkách

Město na kole si pro Vás ve spolupráci s Pražskou Informační Službou, serverem  HoryDoly.cz a výrobcem koloběžek Kostka připravili netradiční procházku/projížďku starou Prahou.
Možná jste už zaznamenali moderní kratochvíli zvanou Geocaching, jejímž cílem je najít dle souřadnic tzv. „kešku“. Zkušení geocacheři Vás zasvětí do tajů svého sportu na trase procházející centrem jednoho z nejkrásnějších měst světa. Ideálním dopravním prostředkem pro takovou expedici je obratná a rychlá koloběžka. Půjčíme Vám ji stejně jako GPS přímo na Městě na kole, kde honba za „keškami“ začne i skončí. Zúčastnit se můžete samozřejmě i na vlastním stroji s vlastní GPS či chytrým telefonem.

Stačí přijít v každou celou hodinu (v sobotu od 11h) na festival Město na kole ke stanovišti firmy Kostka. Pro aktuální informace sledujte pokyny moderátora.


Jak se namazat + vyšetření znamének

Na kole je třeba chránit svou kůži před sluncem. Atestovaný dermatolog MUDr.Velčevský z  kožního centra Lasermed Vám zdarma vyšetří pigmentová znaménka pomocí dermatoskopu. Zdravotní sestřička Vás seznámí se zásadami ochrany kůže před UV zářením a poradí, jak při aktivním trávení volného času pečovat o kůži svou i Vašich nejmenších.

Testování je k dispozici po celý víkend na stanovišti Lasermed.

Staré za nové pro Afriku

Máte někde v garáži, na půdě či ve sklepě odložené kolo? Hledáte motivaci pro pořízení nového stroje, ale chtěli byste, aby ten současný ještě mohl někomu posloužit? Město na kole má pro Vás řešení. Za staré kolo Vám vystavíme certifikát, na který v našem areálu získáte u vybraných prodejců a výrobců slevu na nový model. Vaše staré kolo uvedou technici Ski Bike Centra Radotín do formy. Po akci budou kola předána obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku, která je dopraví k těm, pro které budou znamenat změnu k lepšímu. 

Aktivita probíhá po celý víkend na stanovišti Kola pro Afriku. Pro aktuální informace sledujte pokyny moderátora.

Slevy v rámci akce:

Azub Bike 25% - Yedoo 30% - Cyklospeciality.cz 15%

Citybikes 10% - Ski Bike Centrum Radotín 10% (na kola Specialized, Cannondale a Trek)

AGang, Author 10%


Přívoz Města na kole

Využijte pro cestu na Město na kole netradiční ale stylový dopravní prostředek. Naloďte se i s kolem na Kampě (mezi mostem Legií a Sovovými mlýny) a vystupte přímo v centru festivalu. Přiveze Vás 6,5metrový výletní člun Martinka společnosti Prvá Plavebná, který v sezóně brázdí vody populárního Baťova kanálu, kde slouží pro výletní plavby. Po cestě se dozvíte víc o možnostech cyklistického vyžití v rámci dovolené či víkendu u Baťova kanálu.

Z Kampy (mezi mostem Legií a Sovovými mlýny) vyrážíme vždy v celou, v sobotu od 10 do 17, v neděli od 13 do 17 hodin, z areálu výstavy pak vždy v půl, v sobotu od 10:30 do 17:30, v neděli od 13:30 do 17:30 hodin.


Zastávka v Pit Stopu

Že je čistota půl zdraví platí i pro kolo. Pravidelný servis stroje, kterému částečně svěřujete zdraví své i své rodiny, není proto radno podceňovat. Profesionálové ze Ski Bike Centra Radotín nebo továrního servisu Author provedou základní prohlídku Vašeho kola.

servis radotín

Do zevrubných oprav se pouštět nebudou, ale v případě ohrožení se budou snažit pacienta stabilizovat. Hlavně Vám však nalijí čistého vína při sdělení diagnózy.

Pit Stopy Města na kole budou v provozu po celý víkend.


Nejdražší elektrokolo světa v Praze

Společnost PG Bikes, která právě v těchto dnech vstupuje na český trh, na svém stánku představí nejdražší a zároveň nejrychlejší kolo planety. Jejich takřka zcela karbonový speciál umí dosáhnout závratných rychlostí.

Uvažujete-li však o jeho koupi, budete muset z portmonky vytáhnout víc než dva miliony korun. PG Bikes však předvede i další, mnohem dostupnější speciály osobitého designu. Osloví Vás jistě i jedinečný vynález Cervellum, digitální zpětné zrcátko pro cyklisty.

Modely PG Bikes budou po celý víkend k vidění na stánku PG Bikes ČR.


Ve stopách bratří Pospíšilů

Historicky nejúspěšnější českou cyklistickou disciplínou je kolová. Tento krásný a těžký sport už se bohužel netěší zájmu médií ani veřejnosti jako v  minulosti. O tom, že to není osud zasloužený, Vás přesvědčí závodníci TJ Pankrác. Předvedou zápas v kolové i ladnou akrobacii a rádi přivítají i nové členy ve svém týmu. Že ovládat speciální furtošlap není žádná sranda, se můžete přesvědčit i na vlastní kůži.

Aktivita probíhá v daných časech, které budou zveřejněny v předstihu. Pro aktuální informace sledujte pokyny moderátora.


Akwakat – s kolem na vodě

Akwakat je stavebnice, se kterou je možné přestavět téměř každé horské kolo s  pevnou zadní stavbou na vodní šlapadlo. Dva nafukovací plováky zajišťují stabilitu a množství nových dobrodružství mimo silnice a lesní cesty. Přesvědčit se, že Akwakat obstojí i na Vltavě, můžete také na festivalu Městě na kole.


Vyzkoušejte něco nového, třeba orientační závod

Na kole lze provozovat mnoho různých disciplín, třeba orientační závody na horských kolech. Na festivalu Město na kole si tuto disciplínu můžete sami vyzkoušet v malé orientační soutěži.

Na stánku Vavrys si vyzvedněte mapku znázorňující areál Města na kole. V mapce je zakresleno přesné umístění osmi kontrolních stanovišť. Vaším úkolem je těchto osm kontrol navštívit v libovolném pořadí. Návštěvu každé kontroly označíte pomocí speciálních kleští do soutěžního průkazu, který dostanete spolu s mapkou. Úspěšně soutěž dokončíte, když zpět na stánek Vavrys přinesete soutěžní průkaz s osmi správnými kontrolami. Samozřejmě Vás hned na místě odměníme malým dárkem.

Ale pozor! V prostoru akce se mohou vyskytovat také "falešné" kontroly. Nenechte se proto nachytat. Nejde o čas, ale o přesnost. Přijďte vyzkoušet své orientační schopnosti.

Orientační závod bude probíhat po celý víkend na stánku Vavrys.


Seznamte se s BG FITem!

BG FIT, tedy celkové nastavení kola přesně podle anatomických proporcí konkrétního jezdce tak, aby bylo dosaženo maximálního možného výkonu a nedocházelo k nežádoucím zdravotním dopadům, představí na svém stánku certifikovaní odborníci Ski a Bike Centra Radotín. BG FIT vyvinula značka Specialized ve spolupráci se špičkovými sportovními lékaři.

Procedura mimo jiné zahrnuje vyšetření ohebnosti a rozsahu pohybů jezdce včetně vyšetření stavby chodidla, kolen a zakřivení páteře a pomůže odhalit případnou nesouměrnost v délce dolních končetin. Následuje optimalizace posedu s ohledem na výšku a předozadní pozici sedla, délku a úhel představce a nastavení zámků a optimalizace biomechaniky a kinetiky chodu pedálu tak, aby kyčel, koleno a kotník pracovaly v optimální linii a koleno mělo možnost pracovat jako ideální píst.

BG Fit se prezentuje po celý víkend na stánku Ski a Bike Centra Radotín.


Město na kole Jägermeister afterparty

Jägermeister tým vč. těch nejlepších DJ’s se bude starat o zábavu už na náplavce, ale na afterparty se tradičně obrátky ještě zvýší. Mimo toho na afterparty uvidíte triky Dominika Nekolného, Patrika Raše a Michala Kupce, kteří tu také pokřtí a premiérově předvedou své DVD Big Shock! BMX Flatland Team Season 2012. Tenhle večírek bude stát za to.

Město na kole Jägermeister afterparty startuje ve 22:00 v klubu 2. patro (Dlouhá 37).